real estate menu left
real estate menu right

Educația ne unește

Rezultate la concursuri şcolare interdisciplinare în anii școlari 2013-2016

Rezultate la concursuri şcolare interdisciplinare în anii școlari 2013-2016

 

Numele si prenumele profesorului coordonator

Numele si prenumele elevului participant

Denumirea concursului

Locul / premiul obținut

Anul școlar

Ochia Florin

 Țăpușu Roxana

Concursul regional  “Inventica”

Premiul I

2013-2014

Ochia Florin

 Maria Adriana

Concursul național “PC – între util și plăcut”

Premiul I

2013-2014

Ochia Florin

 Diaconu Alexandru

Concursul național “PC – între util și plăcut”

Premiul I

2013-2014

Ochia Florin

 Zăuleț Loredana

Concursul internațional “Sărbătoarea învierii – Lumina sufletelor noastre”

Premiul I

2013-2014

Ochia Florin

 Ursulete Iulia

Concursul regional “Natura, un iscusit creator”

Premiul I

2013-2014

Ochia Florin

 Țăpușu Roxana

Concursul regional “Natura, un iscusit creator”

Premiul I

2013-2014

Ochia Florin

 Țăpușu Roxana

Concursul Național ”Misterele Terrei, între mit și realitate”

Premiul I

2013-2014

Ochia Florin

 Țăpușu Roxana

Concursul Național ”Misterele Terrei, între mit și realitate”

Premiul I

2013-2014

Ochia Florin

 Maria Adriana

Concursul județean “Uniți pentru viață”

Premiul I

2013-2014

Ochia Florin

 Trăscău Ciprian

Concursul internațional “Sărbătoarea învierii – Lumina sufletelor noastre”

Premiul II

2013-2014

Ochia Florin

 Țăpușu Roxana

Concursul internațional “Sărbătoarea învierii – Lumina sufletelor noastre”

Premiul II

2013-2014

Ochia Florin

 Ursulete Iulia

Concursul Național ”Misterele Terrei, între mit și realitate”

Premiul II

2013-2014

Ochia Florin

 Zăuleț Loredana

Concursul Național ”Misterele Terrei, între mit și realitate”

Premiul II

2013-2014

Ochia Florin

 Săndulescu Silviu

Concursul județean “Uniți pentru viață”

Premiul II

2013-2014

Dincă Constantin

Juganaru Madalin

Concursul  din cadrul Simpozionului naţional

„Tradiţii şi obiceiuri etnografice din străbuni”

Locul I

2013-2014

Dincă Constantin

Marin Catalin

Concursul interjudeţean de tenis de masă

Locul I

2013-2014

Ochia Mădălina

Tănase Ionela

Concursul Național “Misterele Terrei, între mit și realitate” – aprilie 2014, secțiunea Arte plastice

Locul I

2013-2014

Ochia Mădălina

Lupu Cătălina

Concursul Național “Misterele Terrei, între mit și realitate” – aprilie 2014, secțiunea Referate științifice

Locul I

2013-2014

Ochia Mădălina

Țăpușu Roxana

Concursul Național “Misterele Terrei, între mit și realitate” – aprilie 2014, secțiunea Prezentări electronice – bloguri, site-uri

Locul I

2013-2014

Ochia Mădălina

Țăpușu Roxana

Concursul Național “Misterele Terrei, între mit și realitate” – aprilie 2014, secțiunea Prezentări electronice – film

Locul I

2013-2014

Dincă Constantin

Tache Aurel

Concursul naţional “Automobilul între Da şi NU” (fila n

Tenis de masa

Locul II

2013-2014

Dincă Constantin

Berinde Denis

Concursul de tenis de masă din cadrul Simpozionului judeţean “Învăţământ profesional pentru egalitate în mijlocul diferenţelor”

Locul II

2013-2014

Ochia Mădălina

Tănase Ionela

Concursul Național “Misterele Terrei, între mit și realitate” – aprilie 2014, secțiunea Prezentări electronice – prezentări Powerpoint

Locul II

2013-2014

Dincă Constantin

Marin Catalin

Concursul naţional “Automobilul între Da şi NU”

Tenis de masa

Locul III

2013-2014

Dincă Constantin

Uţă Alexandru

Concursul interjudeţean “Automobilul – prieten sau duşman”

Locul III

2013-2014

Balmuș Nadia

Bordea Claudiu

ChesnoiuVeniamin

Titiriga Larisa

Lazar Robert

Sport, natură, sănătate

Mențiune

2013-2014

Lupu Iuliana

Echipa de teatru

Concurs simpozionul”Tradiții si obiceiuri etnografice in zona Olteniei”

Mențiune

2013-2014

Ochia Mădălina

Vasu Valentin

Concursul Național “PC -  între util și plăcut” – februarie 2014, secțiunea Powerpoint

Mențiune

2013-2014

Staicu Lucia

Trache Andreea

Concurs Internaţional „Sărbătoarea Învierii – Lumina sufletelor noastre”, Iaşi

Menţiune

2013-2014

Staicu Lucia

Popescu Marius

Concursul județean „Nonformalis”, Rm. Vâlcea

Menţiune

2013-2014

Dincă Constantin

Berinde Denis

Concursul naţional “Automobilul între Da şi NU”

Tenis de masa

Menţiune

2013-2014

Staicu Lucia

Călin Florin,

Concurs în cadrul Simpozionului Interjudeţean „Elevii, inventica şi protecţia mediului”

Menţiune,

2013-2014

Apostol Doinita

Bălău Lavinia

Concurs Interjudețean „Trepte în matematică și fizică”

Premiul I

2013-2014

Florica Aurica

Bazavan Alexandru

 

Concurs organizat în cadrul Simpozionului Naţional „Tradiţii şi obiceiuri în zona etnografică a Olteniei”

Premiul I

2013-2014

Ochia Mădălina

Țăpușu Roxana

Concursul Național “PC -  între util și plăcut” – februarie 2014, secțiunea Pagini web

Premiul I

2013-2014

Ochia Mădălina

Zăuleț Loredana

Concursul Internațional “Sărbătoarea Învierii – Lumina sufletelor noastre” – iunie 2014, secțiunea creație tehnico-informatică

Premiul I

2013-2014

Ochia Mădălina

Trăscău Ciprian

Concursul Internațional “Legănelul lui Isus” – decembrie 2013

Premiul I

2013-2014

Ochia Mădălina

Lincan Maria

Concursul Internațional “Bucuria de a fi copil” – iunie 2014

Premiul I

2013-2014

Ochia Mădălina Camelia

Țăpușu Roxana

Concursul județean “Uniți pentru viață” – aprilie 2014

Premiul I

2013-2014

Preoteasa Anca

Mocanu Vicentiu

Concurs organizat în cadrul Simpozionului Naţional “Tradiţii şi obiceiuri etnografice din străbuni”

Premiul I

2013-2014

Preoteasa Anca

Enache Radu

Concurs organizat în cadrul Simpozionului Naţional „Misterele Terrei intre mit si realitate”

Premiul I

2013-2014

Preoteasa Anca

Ban Carmen

Concurs National organizat în cadrul Simpozionului Naţional” Tradiții si obiceiuri din străbuni”

Premiul I

2013-2014

Preoteasa Anca

Cismaru Alexandra

Concurs Interjudețean „Natura un iscusit creator”

Premiul I

2013-2014

Preoteasa Anca

Ban Carmen, Enache Radu

Concurs Interjudețean „Natura un iscusit creator”

Premiul I

2013-2014

Preoteasa Anca

Faur Adelina

Concurs Regional - „Natura un iscusit creator”

Premiul I

2013-2014

Staicu Lucia

Tudorache Marian

Concurs Naţional „Perspective moderne în învăţământul tehnologic – Interferenţe educaţionale”,

Premiul I

2013-2014

Staicu Lucia

Stanca Mihail

 Concurs Naţional „Perspective moderne în învăţământul tehnologic – Interferenţe educaţionale”,

Premiul I

2013-2014

Staicu Lucia

Iordache Corina

Concurs Naţional „Semnificaţia lunii Martie – Tradiţie, credinţe populare, ştiinţă”

Premiul I

2013-2014

Staicu Lucia

Diaconu Alexandru

Concurs Naţional interdisciplinar „Misterele Terrei, între mit şi realitate”

Premiul I

2013-2014

Staicu Lucia

Iordache Corina

Concurs național “Semnificația lunii Martie”, Timișoara

Premiul I

2013-2014

Staicu Lucia

Zamfirescu Bogdan

Concursul internațional „Sărbătoarea învierii - Lumina sufletelor noastre”, Iaşi

Premiul I

2013-2014

Staicu Lucia

Văcaru Diana

Concurs în cadrul Proiectului Internaţional „Copil ca tine sunt şi eu!”, Hunedoara

Premiul I

2013-2014

Staicu Lucia

Mara Anamaria

Concurs în cadrul Proiectului educaţional internaţional „La joacă cu flori de primăvară”, Zalău

Premiul I

2013-2014

Staicu Lucia

Lupu Roxana

Concursul județean „Uniţi pentru viaţă”, Rm. Vâlcea

Premiul I

2013-2014

Staicu Lucia

Labă Florin

Concurs Naţional „Naşterea Domnului – Renaşterea bucuriei”

Premiul I,

2013-2014

Ochia Mădălina

Trăscău Ciprian

Concursul Internațional “Sărbătoarea Învierii – Lumina sufletelor noastre” – iunie 2014, secțiunea creație plastică

Premiul II

2013-2014

Ochia Mădălina

Lincan Maria

Concursul Internațional “Legănelul lui Isus” – decembrie 2013

Premiul II

2013-2014

Ochia Mădălina Camelia

Roșoga Raluca

Concursul Internațional “Bucuria de a fi copil” – iunie 2014

Premiul II

2013-2014

Ochia Mădălina Camelia

Ghițulete  Iulia

Concursul județean “Uniți pentru viață” – aprilie 2014

Premiul II

2013-2014

Preoteasa Anca

Enache Radu

Concurs regional –„Natura un iscusit creator”

Premiul II

2013-2014

Staicu Lucia

Cosmescu Ionuţ

Concurs în cadrul Simpozionului Internațional „Etic şi estetic în actul didactic”, Piatra Neamţ

Premiul II

2013-2014

Staicu Lucia

Braica Larisa

Concurs în cadrul Proiectului Internaţional „Copil ca tine sunt şi eu!”, Hunedoara

Premiul II

2013-2014

Ochia Mădălina

Zăuleț Loredana

Concursul Național “PC -  între util și plăcut” – februarie 2014, secțiunea Powerpoint

Premiul III

2013-2014

Ochia Mădălina

Roșoga Raluca

Concursul Internațional “Legănelul lui Isus” – decembrie 2013

Premiul III

2013-2014

Ochia Mădălina

Trăscău Ciprian

Concursul Internațional “Bucuria de a fi copil” – iunie 2014

Premiul III

2013-2014

Preoteasa Anca

Ban Carmen

Concurs organizat în cadrul Simpozionului Naţional “Tradiţii şi obiceiuri etnografice din străbuni”

Premiul III

2013-2014

Staicu Lucia

Croitorescu Răzvan

Concurs Naţional „Perspective moderne în învăţământul tehnologic – Interferenţe educaţionale”

Premiul III

2013-2014

Ochia Mădălina

Mocanu Vicențiu

Concursul Internațional “Sărbătoarea Învierii – Lumina sufletelor noastre” – iunie 2014, secțiunea creație plastică

Premiul special

2013-2014

Margarita Antoanela

 

Barbu Adrian

Concursul interjudetean ,, Fii tolerant, fii liber!”

Premiul I

2013-2014

Margarita Antoanela

 

Zăuleț Loredana

 

Concursul interjudetean ,, Fii tolerant, fii liber!”

Premiul II

2013-2014

Margarita Antoanela

 

Diaconu Alexandru

Concurs organizat in cadrul Simpozionului national ,,Traditii si obiceiuri etnografice din strabuni”

Premiul II

2013-2014

Margarita Antoanela

 

Barbu Adrian

Concursul  judeţean  “Uniţi  pentru  viaţă”

 

Premiul I

2013-2014

Margarita Antoanela

 

Zăuleț Loredana

 

Concursul  judeţean  “Uniţi  pentru  viaţă”

 

Premiul II

2013-2014

Cruceru Cati

Bardac Victor Alexandru

Concursul  național “Misterele Terrei, între mit și realitate”

Premiul II

2013-2014

Cruceru Cati

Cismaru Alexandra

Concursul  judeţean  “Uniţi  pentru  viaţă”

Premiul II

2013-2014

Busuroi Daniela

Bardac Laura Andreea

Concursul  național “Misterele Terrei, între mit și realitate”

Premiul I

2013-2014

Ochia Florin

Maria Adriana

Concursul  național “Misterele Terrei, între mit și realitate”

Premiul I

2014-2015

Ochia Florin

Țăpușu Roxana

Concursul  național “Misterele Terrei, între mit și realitate”

Premiul I

2014-2015

Ochia Florin

Țăpușu Roxana

Concursul Județean “Fii tolerant, fii liber!”

Premiul I

2014-2015

Ochia Florin

Dogaru Vasile

Concursul  regional “Inventica”

Premiul I

2014-2015

Ochia Florin

Beldiman Raluca

Concursul județean “Uniți pentru viață”

Premiul I

2014-2015

Ochia Florin

Țăpușu Roxana

Concursul  național “Misterele Terrei, între mit și realitate”

Premiul II

2014-2015

Ochia Florin

Maria Adriana

Concursul Județean “Fii tolerant, fii liber!”

Premiul II

2014-2015

Ochia Florin

Morgoci Sorina

Concursul județean “Uniți pentru viață”

Premiul II

2014-2015

Ochia Florin

Zăuleț Loredana

Concursul Național “PC – între util și plăcut”

Premiul II

2014-2015

Ochia Florin

Rizea Andreea

Concursul  național “Misterele Terrei

Premiul III

2014-2015

Ochia Florin

Morgoci Sorina

Concursul Județean “Fii tolerant, fii liber!”

Premiul III

2014-2015

Ochia Florin

Zăuleț Loredana

Concursul  regional “Inventica”

Premiul III

2014-2015

Ochia Florin

Maria Adriana

Concursul județean “Uniți pentru viață”

Premiul III

2014-2015

Ochia Florin

Țăpușu Roxana

Concursul Național “PC – între util și plăcut”

Premiul III

2014-2015

Lalu Mihaela

Mânzăraru Andrei

Concurs Județean ”Uniți pentru viață”

Locul I

2014-2015

Ochia Mădălina

Țăpușu Roxana

Concursul național “Misterele Terrei, între mit și realitate”

Locul I

2014-2015

Ochia Mădălina

Zăuleț Loredana, Ciocan Daniela

Concursul național “Misterele Terrei, între mit și realitate”

Locul I

2014-2015

Ochia Mădălina

Rizea Andreea

Concursul național “Misterele Terrei, între mit și realitate”

Locul I

2014-2015

Ochia Mădălina

Zăuleț Loredana

Concursul  judeţean  “Uniţi  pentru  viaţă”

Locul I

2014-2015

Ochia Mădălina

Ciocan Daniela

Concursul  judeţean  “Uniţi  pentru  viaţă”

Locul I

2014-2015

Ochia Mădălina

Rizea Andreea

Concursul județean “Fii tolerant, fii liber”

Locul I

2014-2015

Lalu Mihaela

Echipajul liceului

Concurs Național de Proiecte antidrog ”Împreună”

Locul II

2014-2015

Ochia Mădălina

Zăuleț Loredana

Concursul regional “Inventica”

Locul II

2014-2015

Ochia Mădălina

Țăpușu Roxana

Concursul național “Misterele Terrei, între mit și realitate”

Locul II

2014-2015

Ochia Mădălina

Ciocan Daniela

Concursul  judeţean  “Uniţi  pentru  viaţă”

Locul II

2014-2015

Ochia Mădălina

Beldiman Raluca

Concursul județean “Fii tolerant, fii liber”

Locul II

2014-2015

Dincă Constantin

Echipa reprezentativă de fotbal a liceului - băieţi

Cupa „Coca Cola” la fotbal liceu băieţi – etapa judeţeana

Locul III

2014-2015

Lalu Mihaela

Faur Adelina

Concursul Național ”Natura, un iscusit creator”

Locul III

2014-2015

Lalu Mihaela

Labă Florin

Concurs Național ”Spune Nu Violenței!”

Locul III

2014-2015

Lalu Mihaela

Plăvițu Alexandru

Concurs Județean ”Uniți pentru viață”

Locul III

2014-2015

Ochia Mădălina

Sterpu Daniel

Concursul  judeţean  “Uniţi  pentru  viaţă”

Locul III

2014-2015

Ochia Mădălina

Zăuleț Loredana

Concursul județean “Fii tolerant, fii liber”

Locul III

2014-2015

Lalu M., Florica A., Moscalu C, Staicu L, Ochia M, Ochia F, Damu D, Ceaușescu D, Cruceru C.

Echipa de elevi ”Constructorii ECO”

Concurs regional ”Protejând mediul, ne protejăm pe noi”

”Tinerii responsabili de viitorul lor”

Mențiune

2014-2015

Lalu M., Florica A., Moscalu C, Staicu L, Ochia M, Ochia F, Damu D, Ceaușescu D, Cruceru C

Echipa de elevi ”Constructorii ECO”

Concurs regional ”Protejând mediul, ne protejăm pe noi”

”Energia verde”

Mențiune

2014-2015

Lalu M., Florica A., Moscalu C, Staicu L, Ochia M, Ochia F, Damu D, Ceaușescu D, Cruceru C

Echipa de elevi ”Constructorii ECO”

Concurs regional ”Protejând mediul, ne protejăm pe noi”

”Tradiție și responsabilitate față de mediu”

Mențiune

2014-2015

Lalu M., Florica A., Moscalu C, Staicu L, Ochia M, Ochia F, Damu D, Ceaușescu D, Cruceru C, Mihai S, Preoteasa A, Dincă C, Balmuș N, Vlăduț M, Mărgărita A, Ungureanu C, Șerbănoiu A.

Echipa de elevi ”Constructorii ECO”

Concurs regional ”Protejând mediul, ne protejăm pe noi”

”Oaza de verdeață”

Mențiune

2014-2015

Lalu M., Florica A., Moscalu C, Staicu L, Ochia M, Ochia F, Damu D, Ceaușescu D, Cruceru C, Mihai S, Șerbănoiu A.

Echipa de elevi ”Constructorii ECO”

Concurs regional ”Protejând mediul, ne protejăm pe noi”

”Un oraș Eco, un oraș sigur”

Mențiune

2014-2015

Lalu M., Florica A., Moscalu C, Staicu L, Ochia M, Ochia F, Damu D, Ceaușescu D, Cruceru C

Echipa de elevi ”Constructorii ECO”

Concurs regional ”Protejând mediul, ne protejăm pe noi”

”Prezentul și viitorul verde”

Mențiune

2014-2015

Lalu M., Florica A., Moscalu C, Staicu L, Ochia M, Ochia F, Damu D, Ceaușescu D, Cruceru C, Mihai S, Preoteasa A, Dincă C, Balmuș N, Vlăduț M, Mărgărita A, Ungureanu C, Șerbănoiu A.

Echipa de elevi ”Constructorii ECO”

Concurs regional ”Protejând mediul, ne protejăm pe noi”

 

Mențiune

2014-2015

Lalu Mihaela

Cosmescu Ionuț

Concurs în cadrul Simpozionului Internațional ”Tinerii și provocările lumii contemporane”

Mențiune

2014-2015

Lalu Mihaela

Labă Florin

Concurs Național ”Mesajul meu antidrog”

Mențiune

2014-2015

Ochia Florin

Beldiman Raluca

Concursul  național “Misterele Terrei

Mențiune

2014-2015

Ochia Florin

Dogaru Vasile

Concursul Județean “Fii tolerant, fii liber!”

Mențiune

2014-2015

Ochia Florin

Zăuleț Loredana

Concursul județean “Uniți pentru viață”

Mențiune

2014-2015

Ochia Florin

Vasu Valentin

Concursul Național “PC – între util și plăcut”

Mențiune

2014-2015

Ochia Mădălina Camelia

Ciocan Daniela

Concursul regional “Inventica”

Mențiune

2014-2015

Ochia Mădălina

Rizea Andreea

Concursul  judeţean  “Uniţi  pentru  viaţă”

Mențiune

2014-2015

Ochia Mădălina

Ciocan Daniela

Concursul național “Natura, un iscusit creator”

Mențiune

2014-2015

Ochia Mădălina

Barbu Adrian

Concursul județean “Fii tolerant, fii liber”

Mențiune

2014-2015

Ochia Mădălina

Vasu Valentin

Concursul Național “PC – între util și plăcut”

Mențiune

2014-2015

Preoteasa Anca

Echipa de teatru

Concurs organizat în cadrul Simpozionului Naţional “Tradiţii şi obiceiuri etnografice din străbuni”

Menţiune

2014-2015

Preoteasa Anca

Echipa „Constructorii ECO”

Concurs regional -„Protejând mediul,ne protejam pe noi”

Mențiune

2014-2015

Ochia Mădălina

Țăpușu Roxana

Concursul național “Natura, un iscusit creator”

Premiul I

2014-2015

Ochia Mădălina

Zăuleț Loredana, Ciocan Daniela

Concursul național “Natura, un iscusit creator”

Premiul I

2014-2015

Ochia Mădălina

Țăpușu Roxana

Concursul Internațional “Sărbătoarea Învierii – lumina sufletelor noastre”

Premiul I

2014-2015

Preoteasa Anca

Barbu Adrian

Concurs Județean –„Uniți pentru viață”

Premiul I

2014-2015

Preoteasa Anca

Barbu Adrian

Concurs International „Credința prin tradiții si obiceiuri”

Premiul I

2014-2015

Preoteasa Anca

Zavoianu Elena

Concurs National  în cadrul Simpozionului Naţional „Misterele Terrei intre mit si realitate”

Premiul I

2014-2015

Preoteasa Anca

Faur Adelina

Concurs National Pe-un picior de plai

Premiul I

2014-2015

Preoteasa Anca

Rizea Andreea

Concurs International de Creație Plastica si Literară

“Sărbătoarea Învierii - lumina sufletelor noastre”

Premiul I

2014-2015

Staicu Lucia

Ţăpuşu Roxana

Concurs organizat în cadrul Simpozionului Naţional “Tradiţii şi obiceiuri etnografice din străbuni”

Premiul I

2014-2015

Staicu Lucia

Sturzu Răzvan

Concursul național “Din suflet pentru mama”

Premiul I

2014-2015

Staicu Lucia

Wedler Daniel

Concursul  judeţean  “Uniţi  pentru  viaţă”

Premiul I

2014-2015

Lalu Mihaela

Faur Adelina

Concurs în cadrul Simpozionului Internațional ”Tinerii și provocările lumii contemporane”

Premiul II

2014-2015

Lupu Iuliana

Tapusu Roxana

Concursul județean”Uniți pentru viață”

Premiul II

2014-2015

Ochia Mădălina

Beldiman Raluca

Concursul Internațional “Sărbătoarea Învierii – lumina sufletelor noastre”

Premiul II

2014-2015

Ochia Mădălina

Zăuleț Loredana

Concursul Național “PC – între util și plăcut”

Premiul II

2014-2015

Preoteasa Anca

Duroi Alexandra         

Concurs International de Createi Plastica si Literara   “Sărbătoarea Învierii - lumina sufletelor noastre”   

Premiul II

2014-2015

Staicu Lucia

Țăpușu Roxana

Concursul național “Misterele Terrei, între mit și realitate”

Premiul II

2014-2015

Staicu Lucia

Plăvițu Alexandru

Concursul național “Perspective moderne în învățământul tehnologic – Interferenţe educaţionale”

Premiul II

2014-2015

Apostol Doinita

Dragu Vlad

Concurs Național de desene „Dincolo de cuvintele rostite”

Premiul III

2014-2015

Ochia Mădălina

Rizea Andreea

Concursul național “Natura, un iscusit creator”

Premiul III

2014-2015

Ochia Mădălina

Maria Adriana

Concursul Internațional “Sărbătoarea Învierii – lumina sufletelor noastre”

Premiul III

2014-2015

Ochia Mădălina

Țăpușu Roxana

Concursul Național “PC – între util și plăcut”

Premiul III

2014-2015

Preoteasa Anca

Rosoga Raluca

Concurs organizat în cadrul Simpozionului Naţional “Tradiţii şi obiceiuri etnografice din străbuni”

Premiul III

2014-2015

Staicu Lucia

Labă Florin

Concursul interjudețean “Elevii, inventica și protecția mediului”

Premiul III

2014-2015

Staicu Lucia

Pantaleru Robert

Concursul național “Perspective moderne în învățământul tehnologic– Interferenţe educaţionale”

Premiul III

2014-2015

Ochia Mădălina

Rizea Andreea

Concursul Internațional “Sărbătoarea Învierii – lumina sufletelor noastre”

Premiul special

2014-2015

Preoteasa Anca

Plavitu Alexandru

Concurs International de Creație Plastica si Literară - „Sărbătoarea Învierii - lumina sufletelor noastre”

Premiul special al juriului

2014-2015

 

Margarita Antoanela

Țăpușu Roxana

Concursul național “Misterele Terrei, între mit și realitate”

Premiul I

2014-2015

Margarita Antoanela

Zăuleț Loredana

Concursul național “Misterele Terrei, între mit și realitate”

Premiul II

2014-2015

Margarita Antoanela

Țăpușu Roxana

Concursul  judeţean  “Uniţi  pentru  viaţă”

Premiul I

2014-2015

Margarita Antoanela

Zăuleț Loredana

Concursul  judeţean  “Uniţi  pentru  viaţă”

Premiul II

2014-2015

Margarita Antoanela

Rizea Andreea

Concursul  judeţean  “Uniţi  pentru  viaţă”

Premiul III

2014-2015

Margarita Antoanela

Bănescu Elena

Concursul  judeţean  “Uniţi  pentru  viaţă”

Premiul III

2014-2015

Moscalu Cosmina

Beldiman Raluca

Concursul  judeţean  “Uniţi  pentru  viaţă”

Premiul I

2014-2015

Moscalu Cosmina

Zăuleţ Loredana

Concursul  judeţean  “Uniţi  pentru  viaţă”

Premiul II

2014-2015

Mihai Sorina

Zugravu Mădălin

Concursul  judeţean  “Uniţi  pentru  viaţă”

Premiul II

2014-2015

Cruceru Cati

Bardac Victor Alexandru

Concursul național “Misterele Terrei, între mit și realitate”

Premiul I

2014-2015

Cruceru Cati

Bardac Victor Alexandru

Concursul național “Misterele Terrei, între mit și realitate”

Premiul II

2014-2015

Cruceru Cati

Duroi  Alexandra  

Concursul  judeţean  “Uniţi  pentru  viaţă”

Premiul III

2014-2015

Ochia Mădălina

Rizea Andreea

Concursul național “Misterele Terrei, între mit și realitate”

2 premii I

2015-2016

Ochia Mădălina

Mihai Mihaela

Concursul național “Misterele Terrei, între mit și realitate”

2 premii I

2015-2016

Ochia Florin

Mihai Mihaela

Concursul  național “Misterele Terrei, între mit și realitate”

Două premii I

2015-2016

Ochia Florin

Rizea Andreea

Concursul  național “Misterele Terrei, între mit și realitate”

Premiul I

2015-2016

Ochia Florin

Țăpușu Roxana

Concursul Județean “Fii tolerant, fii liber!”

Premiul I

2015-2016

Ochia Florin

Duroi Alexandra

Concursul județean “Uniți pentru viață”

Premiul I

2015-2016

Ochia Florin

Rizea Andreea

Concursul național “Natura, un iscusit creator”

Premiul I

2015-2016

Ochia Florin

Iana Alexandru

Concursul  național “Misterele Terrei, între mit și realitate”

Premiul II

2015-2016

Ochia Florin

Rizea Andreea

Concursul  național “Misterele Terrei, între mit și realitate”

Premiul II

2015-2016

Ochia Florin

Plăvițu Alexandru

Concursul județean “Uniți pentru viață”

Premiul II

2015-2016

Ochia Florin

Mihai Mihaela

Concursul Național “PC – între util și plăcut”

Premiul II

2015-2016

Ochia Florin

Barbu Adrian

Concursul Național “PC – între util și plăcut”

Premiul II

2015-2016

Ochia Florin

Mihai Mihaela

Concursul național “Natura, un iscusit creator”

Premiul II

2015-2016

Ochia Florin

Duroi Alexandra

Concursul  național “Misterele Terrei, între mit și realitate”

Premiul III

2015-2016

Ochia Florin

Mihai Mihaela

Concursul  regional “Inventica”

Premiul III

2015-2016

Ochia Florin

Zăvoianu Bianca

Concursul județean “Uniți pentru viață”

Premiul III

2015-2016

Ochia Florin

Zăuleț Loredana

Concursul Național “PC – între util și plăcut”

Premiul III

2015-2016

Ochia Florin

Croitorescu Răzvan

Concursul Național “PC – între util și plăcut”

Premiul III

2015-2016

Ochia Florin

Enea Irina

Concursul național “Natura, un iscusit creator”

Premiul III

2015-2016

Dincă Constantin

Echipa reprezentativa de fotbal a liceului - băieţi

Cupa „Coca Cola” la fotbal liceu băieţi – etapa judeţeana

Locul I

2015-2016

Lalu Mihaela

Căian Alina

Concursul Național ”Natura, un iscusit creator”

Locul I

2015-2016

Lalu Mihaela

Rizea Andreea

Concurs Județean ”Uniți pentru viață”

Locul I

2015-2016

Dincă Constantin

Echipa reprezentativa de fotbal a liceului - băieţi

Cupa „Coca Cola” la fotbal liceu băieţi – etapa regională – Tg. Mureş

Locul II

2015-2016

Lalu Mihaela

Căian Alina

Concursul Național ”Misterele Terrei între mit și realitate”

Locul II

2015-2016

Lalu Mihaela

Rizea Andreea

Concursul Național ”Misterele Terrei între mit și realitate”

Locul III

2015-2016

Lalu Mihaela

Enea Irina

Concursul Național ”Misterele Terrei între mit și realitate”

Locul III

2015-2016

Lalu Mihaela

Mihai Mihaela

Concursul Național ”Natura, un iscusit creator”

Locul III

2015-2016

Lalu Mihaela

Rizea Andreea

Concursul Național ”Natura, un iscusit creator”

Locul III

2015-2016

Apostol Doinita

Jurj Lorena

Concurs organizat în cadrul Simpozionului Interjudețean  „Elevii, inventica și protecția mediului”

Mențiune

2015-2016

Florica Aurica

Plăviţu Alexandru

Concurs Naţional „ŞTIU ŞI APLIC”

 

Menţiune

2015-2016

Florica Aurica

Zăvoianu  Elena Gabriela

Concurs Naţional „ŞTIU ŞI APLIC”

Menţiune

2015-2016

Lalu Mihaela

Mihai Mihaela

Concursul Național ”Misterele Terrei între mit și realitate”

Mențiune

2015-2016

Ochia Florin

Petre Diana

Concursul  național “Misterele Terrei, între mit și realitate”

Mențiune

2015-2016

Ochia Florin

Mânzăraru Andrei

Concursul județean “Uniți pentru viață”

Mențiune

2015-2016

Ochia Florin

Enea Irina

Concursul interjudețean “SOS mediul natural”

Mențiune

2015-2016

Ochia Florin

Barbu Adrian

Concursul național “Natura, un iscusit creator”

Mențiune

2015-2016

Ochia Mădălina

Zăuleț Loredana

Concursul  judeţean  “Uniţi  pentru  viaţă”

Mențiune

2015-2016

Ochia Mădălina

Dobriță Alisa

Concursul național “Natura, un iscusit creator”

Mențiune

2015-2016

Ochia Mădălina

Rizea Andreea

Concursul interjudețean “SOS Mediul natural”

Mențiune

2015-2016

Apostol Doinita

Fulgescu Raluca

Concurs Naţional interdisciplinar  „Misterele Terrei, între mit și realitate”

Premiul I

2015-2016

Lupu Iuliana

Mihai Mihaela

Concursul județean”Uniți pentru viață”

Premiul I

2015-2016

Ochia Mădălina

Mihai Mihaela

Concursul  judeţean  “Uniţi  pentru  viaţă”

Premiul I

2015-2016

Ochia Mădălina

Mihai Mihaela

Concursul național “Natura, un iscusit creator”

Premiul I

2015-2016

Ochia Mădălina

Sterpu Daniel

Concursul Internațional “Sărbătoarea Învierii – lumina sufletelor noastre”

Premiul I

2015-2016

Ochia Mădălina

Mihai Mihaela

Concursul Internațional “Sărbătoarea Învierii – lumina sufletelor noastre”

Premiul I

2015-2016

Lupu Iuliana

Dobrita Alisa

Concursul județean”Uniți pentru viață

Premiul II

2015-2016

Ochia Mădălina

Rizea Andreea

Concursul  judeţean  “Uniţi  pentru  viaţă”

Premiul II

2015-2016

Ochia Mădălina

Enea Irina, Căian Alina

Concursul Regional “Inventica”

Premiul II

2015-2016

Ochia Mădălina

Zăuleț Loredana

Concursul Regional “Inventica”

Premiul II

2015-2016

Ochia Mădălina

Rizea Andreea

Concursul național “Natura, un iscusit creator”

Premiul II

2015-2016

Ochia Mădălina

Rizea Andreea

Concursul național “Misterele Terrei, între mit și realitate”

Premiul II

2015-2016

Ochia Mădălina

Rizea Andreea

Concursul Internațional “Sărbătoarea Învierii – lumina sufletelor noastre”

Premiul II

2015-2016

Preoteasa Anca

Faur Adelina

Concurs National de Creație literară - „Lucian Blaga-spirit european”

Premiul II

2015-2016

Ochia Mădălina

Comănescu Mălina

Concursul  judeţean  “Uniţi  pentru  viaţă”

Premiul III

2015-2016

Ochia Mădălina

Dobriță Alisa

Concursul Regional “Inventica”

Premiul III

2015-2016

Ochia Mădălina

Dobriță Alisa

Concursul Regional “Inventica”

Premiul III

2015-2016

Ochia Mădălina

Căian Alina

Concursul național “Natura, un iscusit creator”

Premiul III

2015-2016

Ochia Mădălina

Duroi Alexandra

Concursul național “Misterele Terrei, între mit și realitate”

Premiul III

2015-2016

Ochia Mădălina

Zăuleț Loredana

Concursul Internațional “Sărbătoarea Învierii – lumina sufletelor noastre”

Premiul III

2015-2016

Margarita Antoanela

 

 Mihai Mihaela

Concursul național “Misterele Terrei, între mit și realitate”

Premiul I

2015-2016

Margarita Antoanela

 

Duroi Alexandra

Concursul național “Misterele Terrei, între mit și realitate”

Premiul II

2015-2016

Margarita Antoanela

 

Barbu Adrian

Concursul național ,,Natura, un iscusit creator”

Premiul II

2015-2016

Margarita Antoanela

 

Plavitu Alexandru

Concursul național ,,Natura, un iscusit creator”

Premiul III

2015-2016

Cruceru Cati

Bardac Victor Alexandru

Concursul național “Misterele Terrei, între mit și realitate”

Premiul I

2015-2016

Cruceru Cati

Bardac Victor Alexandru

Concursul național “Misterele Terrei, între mit și realitate”

Premiul II

2015-2016

Rezultatele la Concursul interjudetean Misterele Terrei 2011

Rezultatele elevilor noştri la Concursul interjudeţean "Misterele Terrei - între mit şi realitate" - Editia a II-a, 22 ianuarie 2011

 

Concursul interjudeţean "Misterele Terrei - între mit şi realitate" este un concurs adresat elevilor claselor IX-XII , având ca modalităţi de realizare creaţii literare, creaţii artistice, referate ştiinţifice, prezentate oral, clasic sau în format electronic.

Concursul s-a bucurat de o largă participare, aproximativ 80 de lucrări fiind înscrise în concurs, lucrări realizate de elevi ai mai multor licee din municipiu şi din judeţ.

În paralel s-a  desfăşurat, în premieră,  sesiunea interjudeţeană de comunicări ştiinţifice cu aceeaşi tematică, sesiune dedicată cadrelor didactice, lucrările ştiinţifice prezentate fiind incluse într-o revistă de specialitate înregistrată ISSN.

Multumim partenerilor nostri : Inspectoratul Scolar Judetean Valcea si Casei Corpului Didactic Valcea, pentru sprijinul acordat în organizarea şi desfăşurarea evenimentelor.

Felicităm elevii liceului nostru şi profesorii îndrumători, pentru rezultatele deosebite obţinute:

 

Secţiunea Creaţie literară

Locul I - Smarandache Luiza, cls.   XI, secţiunea Creaţie literară - eseu,   prof. îndrumător  Preoteasa Ana Maria

Locul I - Morcoşoiu Mădălina , cls.  XII A  , secţiunea Creaţie literară - proză scurtă,   prof. îndrumător  Buşuroi Daniela
Locul I - Rogojină Alexandru, Dicu Alin  , cls.  XII E   , secţiunea Creaţie literară - scenetă,   prof. îndrumători  Preoteasa Ana Maria, Văduva Mădălina

 

Secţiunea Arte plastice - Fotografii

Locul I - Morcoşoiu Mădălina , cls.  XII A, prof. îndrumător Văduva Mădălina

Locul I - Miculete Ştefan Gabriel, Tudosie Nicolae, prof. îndrumător Lalu Mihaela

Locul II - Ciulpan Codruţ, prof. îndrumători Văduva Mădalina, Ochia Florin

 

Secţiunea Referate ştiinţifice

Locul I - Morcoşoiu Mădălina , cls.  XII A, prof. îndrumător Văduva Mădălina

 

Prezentări electronice - pagini web

Locul I - Popa Alexandru, Opriţa Georgian, cls.   XII E, prof. îndrumător Ochia Florin

Locul II - Ciucă Ştefan, Bran Marcian, cls.   XII F, prof. îndrumător Ochia Florin

Locul II - Ciulpan Codruţ, cls.   XII E, prof. îndrumători Ochia Florin, Văduva Mădălina

Locul III - Segărceanu Ionuţ Adrian, cls. XI AH, prof. îndrumător Lupu Iuliana

 

Prezentări electronice - film

Locul I - Curteanu Marina Ramona, Dumitru Dragoş, cls. XII E, prof. îndrumător Văduva Mădălina

Locul II - Stoica Ioan, cls. XI F, prof. îndrumător Turmacu Carmen

Locul III - Olaru Sergiu, Diaconu Nicolae, cls. XI F,   prof. îndrumător Lupu Iuliana

 

Prezentări electronice - Powerpoint

Locul I - Doană Marius, cls. XII A, prof. îndrumător Busuroi Daniela

Locul II - Popa Alexandru, Opriţa Georgian, cls. XII E, prof. îndrumător Lalu Mihaela

Locul III - Diaconu Alexandru, cls. IX F, prof. îndrumător Lalu Mihaela

 

Rezultate deosebite la Concursul judetean Misterele Terrei

Rezultate deosebite la Concursul judeţean "Misterele Terrei - între mit şi realitate" - 16 ianuarie 2010

 

Concursul judeţean "Misterele Terrei - între mit şi realitate" este un concurs adresat elevilor claselor IX-XII , având ca modalităţi de realizare creaţii literare, creaţii artistice, referate ştiinţifice, prezentate oral, clasic sau în format electronic.

Concursul s-a bucurat de o largă participare, stârnind interesul elevilor mai multor licee din municipiu dar şi din judeţ. Lucrările prezentate au fost apreciate de atât de comisia de evaluare, cât şi de participanţi.

 

Felicităm elevii liceului nostru, cât şi profesorii îndrumători, pentru rezultatele deosebite obţinute:

 

Secţiunea Creaţie literară

Locul I - Gabriel Graur, cls.   XII A, secţiunea Creaţie literară - eseu,   prof. îndrumător  Buşuroi Daniela

Locul I - Morcosoiu Madalina , cls.  XI A  , secţiunea Creaţie literară - proză scurtă,   prof. îndrumător  Buşuroi Daniela

Locul II - Lungu Narcis  , cls.  X   , secţiunea Creaţie literară - scenetă,   prof. îndrumător  Preoteasa Ana Maria

Locul III - Cîrciag Elena Georgiana, cls. XII A , secţiunea Creatie literară - eseu, prof. îndrumător  Buşuroi Daniela

Locul III -  Zmaranda Marian, cls. XII D, Creaţie literară - proză scurtă, prof. îndrumător Buşuroi Daniela


Secţiunea Arte plastice - Desene

Locul III - Oprea Ionut Aurel, cls. XII A, prof. îndrumător Aspricioiu Liana

Secţiunea Arte plastice - Fotografii

Locul I - Dide Emanuela , cls. XI E , prof. îndrumător Văduva Mădălina

 

Secţiunea Referate ştiinţifice

Locul I - Curteanu Maria Ramona, Dumitru Dragoş, cls.    XI E, prof. îndrumător Văduva Mădălina

Locul I - Piţigoi Octavian, cls. X D, prof. îndrumător Apostol Doiniţa

Locul II - Leoca Ramona, cls. X D, prof. îndrumător Apostol Doiniţa

Menţiune - Lupu Răzvan Iulian , Gogu Nagy Eduard, cls.    X F , prof. îndrumător Turmacu Carmen

 

Prezentări electronice - pagini web

Locul I - Crăciun Ilie Alexandru,  Oltean Aurelian, cls.   XII A, prof. îndrumător Ochia Florin

Prezentări electronice - film

Locul I - Constantin Dumitru Alexandru, Marinescu Cristian, cls. XII A, prof. îndrumător Aspricioiu Liana

Locul II - Piţigoi Octavian, cls. X D,   prof. îndrumător Olaru Nadia

 

Prezentări electronice - Powerpoint

Locul II - Dragomir Samuel - Lucian ,   Ancuţa Andra, cls. XII E, prof. îndrumător Staicu Lucia ,Preoteasa Ana Maria

Locul III - Dide Emanuela, cls. XI E, prof. îndrumător Văduva Mădălina

Locul III - Morcosoiu Ana-Maria Madalina, cls. XI A, prof. îndrumător Apostol Doiniţa

Menţiune - Nistorel Alexandru Daniel, Dide Alexandru, cls. XI E, prof. îndrumător Ochia Florin

Menţiune - Doană Marius, cls. XI, prof. îndrumător Jianu Daniela


Joomla!. XHTML and CSS.