real estate menu left
real estate menu right

Educația ne unește

Rezultate sportive obținute

 

Rezultatele elevilor noștri la olimpiade şi concursuri şcolare sportive

 

Calificarea profesională

Clasa

Disciplina de concurs

Numele şi prenumele elevului

Clasament faza

municipală

Clasa-ment faza judeţeană/regională

Cadrele didactice care au

 pregătit elevul

Anul școlar 2013 – 2014

-

Gimnaziu

Campionatul şcolar de fotbal – gimnaziu - etapa municipală

Echipa reprezentativă de fotbal - băieţi

II

 

Bănescu Ion

Vocațional sportiv - Instructor sportiv

Liceu

Campionatul şcolar de fotbal – liceu

Echipa reprezentativă de fotbal - băieţi

III

 

Dincă Constantin

Anul școlar 2014 – 2015

Vocațional sportiv - Instructor sportiv

Liceu

Campionatul şcolar de fotbal – liceu

Echipa reprezentativă de fotbal - băieţi

II

 

Dincă Constantin

Anul școlar 2015 – 2016

Vocațional sportiv - Instructor sportiv

Liceu

Olimpiada naţională a sportului şcolar

Fotbal

Echipa reprezentativă de fotbal - băieţi

III

 

Dincă Constantin

 

Liceu

Cupa Coca – Cola la fotbal

Echipa reprezentativă de fotbal - băieţi

I

I – faza județeană

II – faza regională

Dincă Constantin

Anul școlar 2016 – 2017

Vocațional sportiv - Instructor sportiv

Liceu

Olimpiada naţională a sportului şcolar

Fotbal

Echipa reprezentativă de fotbal - băieţi

I

I – faza județeană

IV – faza regională

 

Dincă Constantin

 

Educație fizică şi sport

Liceu

Clasa a XI – a A

Olimpiada naţională a sportului şcolar

Tenis de masă

Bâcu Cătălina

II

III

Dincă Constantin

 

Rezultate obținute în anul școlar 2012 - 2013

  • Locul I -  Campionatul şcolar de fotbal – gimnaziu - etapa municipală,
  • Locul III - Campionatul şcolar de fotbal – liceu - etapa municipală

 

 

Premii obținute la competiții sportive:

 

-          Locul II  Cupa Steaua la haltere 2013

-          Locul III Cupa Romaniei box tineret 2015

-          Locul III Campionatul national de box juniori 2013

-          Locul I Campionatul national de box tineret 2015

-          Locul III Cupa Romaniei box juniori 2013

-          Locul II Cupa Romaniei box juniori 2014

-          Locul II Campionatul national de box juniori 2014

-          Locul III Cupa Romaniei box juniori 2014

-          Locul III Cupa Romaniei box juniori 2013

-          Locul I Campionatul National de Tineret 2016 – box

 

Sportivi cu rezultate deosebite:

 

Dabu Laura

-          locul III la Campionatul Naţional Juniori II fete – 2013 Haltere

-          locul III la Campionatul national de powerlifting, 2014

-          locul II la Campionatul national de powerlifting, 2016

 

 Zgavarogea Mihai Adrian

-          locul I Campionatul Naţional Box tineret 2015

-          locul III Cupa României la box, tineret 2015

 

Udubaşa Andrei Teodor

-          locul III Campionatul Naţional Box junior 2013

-          locul III Cupa României la box 2013

-        locul II Cupa României la box, 2014

-          sportivul anului în 2013 în judeţul Vâlcea

-          cel mai bun pugilist al jud. Vâlcea  2017

 

Ciuma Ion

–        locul II la Cupa României pentru tineret, 2017

 

 Pletea Roberto

-          locul III Cupa României la box 2013

-          locul II Campionatul Naţional Box junior 2014

-          locul III Cupa României la box 2014

 

Petre Denisa

– locul I Cupa României la box – junior 2016

  

Alexandru Robert Ștefan

–        locul III  la Campionatul Național de Karate S.K.I. kumite individual, 2016

–        locul I la Cupa României la Karate Shotokan ESKU 2017, kumite individual 60 kg

–        locul I la Cupa României la Karate Shotokan ESKU 2017 kumite shobu ippon 60 kg

 

Gîndăcioiu Mihai

–        locul I la Cupa CSM Sibiu - box, 2017

–        locul I la Cupa Horezu , ed. III - box, 2017

–        locul II la Competiția Centura Chindiei, 2017

–        locul I la Cupa Unirii Tg. Jiu - box, 2017

 

 

Rezultate deosebite obținute de elevii noștri de la clasa sportivă - mozaic în cadrul cluburilor sportive la care activează:

 

Barbu Robert Alex
Barbu Robert Alex
Chiripuș Alexandru, Roșianu Marian
Chiripuș Alexandru
Elevii noștri: Chiripuș Alexandru, Roșianu Marian, Sporea Rareș
Dabu Laura, 12 medalii de aur, argint și bronz la Campionatul Naţional de Powerlifting ediția 2014
Dabu Laura, 12 medalii de aur, argint și bronz la Campionatul Naţional de Powerlifting ediția 2014
Macovei Ramon
Macovei Ramon
Sporea Rareș
Udubașa Andrei, campion  național de tineret categoria 56 kg
Udubașa Andrei, campion <span>național</span> la Campionatul național de tineret categoria 56 kg
Udubașa Andrei, campion <span>național</span> la Campionatul național de tineret categoria 56 kg
Zgavarogea Adrian, campion național de tineret categoria 64 kg
Zgavarogea Adrian, campion național de tineret categoria 64 kg
Barbu Robert AlexClub Sportiv Posada Perișani

01/15 
start stop bwd fwd
 

 


Joomla!. XHTML and CSS.